KOKOSOVÝ OLEJ
Aktuálne dianie vo svete telovej kozmetiky aj na facebooku. Svet luxusnej značkovej kozmetiky na instagrame! Blog

/ BLOG

KOKOSOVÝ OLEJ

41pwlV3CNEL._SY355_Bio kokosový olej značky AKAMUTI je najvyššej kvality akú je možné zakúpiť.  Vonia absolútne úžasne.

100% prírodný za studena listovaný, má snehovo-bielu farbu a krásnu kokosovú vôňu. Nakoľko si udržiava svoju prírodnú arómu a výživné látky, môžete ho používať na:

  • hydratácia celého tela ako hydratačný olej 
  • výživu vlasov ako vlasový kondicionér
  • jemné odlíčenie a čistenie pleti

Získal cenu BEAUTY AWARDS 2012 udeľovanú časopisom GREEN PARENT ako najlepší telový olej. 

greenparent awards_rev1nathealth_rev1

AKAMUTI kokosový olej  bol zakúpený prostredníctvom Fair Trade od spoločenstiev žijúcich v pacifickom oceáne na tichomorských ostrovoch Filipíny. Pochádza z rodinných fariem, kde jednotlivé rodiny denne spolupracujú pri zbere a spracovaní malých množstiev kokosových orechov, a tak sa získava olej najvyššej kvality. Spracovanie prebieha  do 1 hodiny od otvorenia orechov a je taktiež veľmi šetrné. Každá časť kokosového orecha sa spracuje v rôznej forme, od paliva až po koláčiky pre zvieratá.

akamuti-coconut-oil-elinfagerberg-se

  • Výroba kokosového oleja je neoddeliteľnou súčasťou života pobrežných spoločenstiev z ktorých je väčšina ohrozených. Zakúpením AKAMUTI kokosového oleja podporujeme nielen život v týchto ostrovných komunitách, ale aj ich jazyk, kultúru a lesy. Vynechaním bežného spôsobu výroby kokosového oleja a jej zničujúceho vplyvu na životné prostredie zabezpečujeme zamestnanosť, lepšie životné podmienky a dlhodobú ochranu jemného ekosystému a zraniteľných komunít. Týmto pomáhame prerušiť bludný kruh chudoby ťažko pracujúcich ľudí, ale taktiež znova vybudovať Šalamúnové ostrovy zničené v roku 2007 vlnou tsunami.

 

Pre nákup klik TU